Slovensko a morálne bahno EÚ: Ak nesúhlasíš, si extrémista

Autor: Marek Zapach | 15.10.2011 o 19:48 | Karma článku: 26,23 | Prečítané:  13619x

Tento týždeň sa na Slovensku odohrala dráma, akú sme v tejto podarenej republike ešte nezažili. Po roku a pol naštartovaných reforiem pravicovej vlády sa odrazu život v krajine zastavil a pravica na podnose naservírovala Ficovi návrat na scénu. Je teda Sulík extrémista? Je SaS odpísaná do histórie? Sú politici 17 krajín hlupáci? Máme riešiť dlhovú krízu vytváraním ďalších dlhov? Sedliacky rozum hovorí, že niečo je tu choré, ale "tí správni" politici tvrdia, že treba byť solidárny a počúvať hlúposti ...

Situácia v EÚ a na svete je vážna. Áno, roky si západný svet žil ďaleko nad pomery - vďaka lacným peniazom. Banky tlačili, ľudia míňali - no nie je toto ideálny obraz kapitalizmu? Ale táto bublina musela spľasnúť a ona spľasla pred 3 rokmi. Už sa hovorilo, že kríza je za nami. A zrazu burzy opäť padajú, únia je na kolenách a pýta sa quo vadis?

Celá naša pravica ešte minulý rok jednotne hlásala, že riešiť dlhovú krízu novými dlhmi (tlačením nových peňazí a záchranou súkromných bánk) je nezmyselné a vrcholne nezodpovedné. A preto odmietla akúsi grécku pôžičku. Správne. Tlieskali sme. Jediná krajina v menovej únii vyjadrila svoj odlišný názor a prežili sme. A koniec-koncov sme mali pravdu: Gréci nie sú schopní veci riešiť, každé nové peniaze "prejedia" a problém pokračuje ...

Správne sa p. Radičová pýtala: To chceme vážne povedať, že 16 parlamentov jednotlivých štátov sú hlupáci? Odpovedám jej smelo: Áno, sú to nezodpovední skorumpovaní hlupáci, ktorých jediný záujem je ísť cestou najmenšieho odporu - dlhy riešiť vytváraním ďalších dlhov. V hre bohužiaľ sú finančné inštitúcie zapojené do bezprecedentného hazardu s občanmi EÚ. Tie rozhadzovali lacné peniaze na všetky strany. V mene zisku? Áno, veď to sú súkromné firmy, tak prečo nie. Veritelia ale úroky ani požičané peniaze nevedia vracať - a teda o slovo sa hlási Barroso a spol., ktorý chce upokojiť trhy tým, že tie chýbajúce peniaze zaplatí z našich. Ze vraj stačí 400 miliárd eur .. juj, tento týždeň povedal, že nestačí, bude treba zvýšiť euroval na aspoň 4-násobok!!! Čo povie na budúci týždeň??? Samozrejme, že teta Merkel a ujo Sarkozy si nenaložia do vlastných topánok ... nechať padnúť Grécko = nechať padnúť naše finančné inštitúcie, ktoré nás sponzorujú!

Povedzme si jedno: Je to veľká politika a Brusel už dávno stratil pôdu pod nohami i zdravý úsudok. O svojich riešeniach, ktoré každý týždeň aj tak rušia a prichádzajú s novými, sa snažia presvedčiť všetkých. A kto sa opováži nesúhlasiť, ten je z kola von - extrémista, blázon, nezodpovedný hazardér. A o tom bol tento týždeň na Slovensku. Tí, čo ešte nedávno vyjadrovali svoj nesúhlas, odrazu stíchli. Jediní Sulíkovci ostali stáť za svojim presvedčením. A to šokovalo Radičovú a spol., lebo na také v našej politike nikto nebol zvyknutý. Vždy sa veci, aj s pomocou úplatkov či sľubov, nejako dohodli. SaS ostali verní svojmu postoju. Aj za obrovskú cenu ...

Koniec-koncov EÚ bude vďaka nezmyslom akým je euroval padať na dno hlbšie a hlbšie a bude to bolestivý pád. O to silnejší, o čo viac dlhov sa vytvorí v procese riešenia dlhovej krízy. Ale toto je globálna morálna kríza, nie kríza Grécka. Je to kríza straty morálneho úsudku. Každý dnes pláva s prúdom, aj keď prúd sa rúti na skaly.

A teda, dámy a páni, SaS sú extrémisti, nie sú to nespoľahliví partneri na spoluprácu - sú to jedni z mála európskych politikov, ktorých hlas je a bude počuť, ktorí si povedali DOSŤ, prestaňme predsa počúvať tie táraniny z Bruselu - Brusel je odtrhnutý od reality a jediné, čo ho zaujíma, je stabilita finančných trhov - za cenu neriešenia problémov ... alebo ešte horšie, za cenu riešenia problémov vytváraním ešte väčších problémov.

Dnes sú víťazmi ľudia, ktorí si stoja za svojím názorom, bez ohľadu na to, aký menšinový je. Zaslepený Brusel si nedovidí na špičky a my sa bojíme mu to nahlas povedať. Kým prídu predčasné voľby, ešte veľa vody pretečie a ešte veľa hlupákov na najvyšších miestach príde s ešte hlúpejšími riešeniami krízy ... do volieb sa nakoniec ukáže, že Sulíkovci morálne zvíťazili - a aj bez volebnej kampane vstanú z popola a bude sa s nimi počítať. Lebo menšinový názor nie je extrémizmus - je to morálna zodpovednosť. Škoda, že na morálke padla aj naša vláda ...

Mnohí si hovoria: čo tým SaS získali? Veď položili vládu a euroval aj tak prešiel. Všetci sme nervózni, čo bude ďalej. Príde naspäť fešák Harabin a fešanda Tomanová? Príde naspäť Trnka? Boh nás ochraňuj!

Nestačím sa čudovať, ako rýchlo bývalí partneri odpísali Sulíkovcov - na život a na smrť. Kvôli odlišnému názoru na niečo, o čom vo vnútri aj oni pochybujú, ale majú plné gate pred Bruselom. Je toto, čo sa v utorok stalo, sen alebo realita Slovenska na jeseň 2011?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý

Čo sa kachliar z Brdárky naučil od Siouxov.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.


Už ste čítali?